• Škola v prírode Rajecké Teplice

• Žiaci 4. ročníka boli od 6. 5. do 10. 5. 2024 v škole v prírode v Rajeckých Tepliciach. Bol to týždeň kreatívnych aktivít, žiaci si vyskúšali prácu na hrnčiarskom kruhu, výrobu ozdôbok z korálikov, kvety z papiera a vytvorili krásne práce zo šišiek. Spoznávali aj kúpeľné mesto a jeho okolie.  Turistické vychádzky ich zaviedli k prírodnej pamiatke - Poluvsianskej skalnej ihle, ku kempingu Slnečné skaly, na farmu Prístavky, kde si deti zajazdili na koni, aj k rodnému domu a Pamätníku plk. i. m. Jozefa Gabčíka. V podvečer si zahrali futbal, opiekli špekáčiky a posledný večer si zatancovali na diskotéke.      Pre žiakov aj pani učiteľky to bol krásny týždeň, plný zážitkov, na ktoré budú radi spomínať.

• Zápis do 1. ročníka

• Dňa 11.4. 2024 sa uskutočnil zápis detí do 1. ročníka. V škole ich vítali víly 4 ročných období. Po splnení úloh, pri ktorých ich viedli pani učiteľky, dostali pekné darčeky a pamätný list.

• Deň vody

• Dňa 22. marca sme si na našej škole pripomenuli Deň vody. Zaujímavých aktivít sa zúčastnili žiaci na I. aj II. stupni. Naši najstarší si pripravili reláciu v šk. rozhlase, pomocou ktorej dostatočne vysvetlili hodnotu vody. Piataci sa podieľali na tvorbe projektu, kde zmapovavali výskyt raka riečneho v potoku Drienovka. Za pomoci rodičov vytvorili i mapku nášho potoka a zaznačili miesta, kde tohoto kôrovca videli. Šiestaci si pre nás pripravili ochutnávku minerálnych vôd a ponúkali žiakov ostatných tried. Siedmaci spracovali informácie o vode a vďaka nim máme na chodbe estetickú a poučnú nástenku. Ôsmaci spolu s deviatakmi ešte stále pracujú na projekte- hmyzí domček, ktorý bude mať i napájadielka pre hmyz. O ňom Vás budeme informovať nabudúce 😊

• Čitateľský maratón

• Do čitateľského maratónu sa zapojili žiaci 1. až 4. ročníka. Celoslovenský maratón sa uskutočnil pod záštitou Linky detskej istoty.